четверг, 20 апреля 2017 г.

Голова одеської “Батьківщини” Олег Радковський залишив без житла понад три сотні сімей


Дев’ять років 360 сімей в Одесі чекають свого житла, придбаного в будівельній компанії “Берег Строй”. Голова Одеського осередку партії ВО «Батьківщина», власник холдингу «Берег Групп» Олег Радковський ошукав одеситів, пообіцявши ще 2008 році здати житловий комплекс “Акапулько” в експлуатацію.

Будинок практично закінчений, однак прав власності у інвесторів немає, повідомляє ІНФОРМАТОР.

Ошукані вкладники неодноразово зверталися до місцевої і центральної влади за допомогою у вирішенні питання, але досі не можуть отримати право власності на придбані квартири.«Чи не кожному ріелтору і потенційному покупцеві квартири в новобудовах Одеси відомо, що купувати житло у холдингу “Берег Групп” – надзвичайно небезпечно.

Намагаючись дістати собі ділянку під забудову, Олег Радковський не поспішає вкладати власні кошти в будівництво. Для цього він залучає брудні гроші іноземних інвесторів», – пише місцеве видання «Одеський політикум».

У липні 2009 року інвестори житлового комплексу “Акапулько”, зведенням якого займається група “Берег Строй Групп” направили відкритого листа на адресу прокурора Одеської області, міського голови Одеси, керівника обласного управління МВС, громадських і політичних організацій.

У листі йдеться про те, що станом на 1 липня 2009 року перша і друга секції будинку “Акапулько” (Одеса, вул.Педагогічна, 21) досі не підключені до всіх комунікацій і не здані в експлуатацію.

Решта ж секцій, а саме “В, Г, Д, Е, Ж” законсервовані і, за спостереженнями мешканців, будівництво на них повністю зупинено, хоча за графіком і планом має бути зведено 18 поверхів, що свідчить про невиконання умов договору.

При цьому в договорі сказано, що ТОВ “Берег Строй Групп” зобов’язується “передати об’єкт Держкомісії для приймання в експлуатацію до 1-го кварталу 2008 року”. Також співробітники ТОВ “Берег” видають ключі від квартир всім інвесторам, але при цьому не видають документи, що підтверджують право власності на квартири в ЖК “Акапулько”.

Мешканці незданих квартир та інвестори незакінчених секцій вимагали розібратися в цій ситуації, залучити керівників ТОВ “Берег Строй Групп” і холдингу “Берег Груп” до відповідальності й зобов’язати їх закінчити будівництво житла, проте безрезультатно. За словами ошуканих вкладників, така ж ситуація склалася і на інших заморожених довгобудовах Радковського.

«Весь 2008 рік народний депутат України і керівник одеської обласної організації партії «Батьківщина» Олег Радковський, який є президентом холдингу «Берег Груп» і власником «БерегСтройГрупп» запевняв нас, що проблем на будівництві немає, фінансування здійснюється в повному обсязі, а перебої в процесі зведення нашого житла пов’язані з тим, що в процесі будівництва були змінені будівельні вимоги щодо даного будинку в результаті присвоєння ділянці, на якій ще йде будівництво, підвищеної сейсмічної активності.

Таким чином, для розробки нового проекту будинку (з сейсмічною стійкістю в 7 балів замість 6 балів) і його узгодження необхідно 1 рік. При цьому вже зведені фундамент і поверхи за старим проектом начебто не потрібно змінювати (перебудовувати)», – йдеться в документі.

Як наголошується у листі, «на календарі вже липень 2009 року, а будівництво в секціях «В, Г, Д, Е, Ж» так і не почалося», а жителі секцій «А» і «Б» «не можуть повноцінно існувати в НЕ зданому в експлуатацію будинку, в якому не підключений ліфт, відсутні асфальтований дворовий проїзд та інше».

За словами ошуканих одеситів, Радковський вже багато років не бажає оплатити частку міста, як наслідок – будинок не підключають до комунікацій.

«Не оплачена частка міста (це до пана Радковського), відповідно немає адреси, люди не можуть право власності оформити, так само не підключені комунікації. Зате на воротах банер красується з написом “Будинок зданий!”», – пишуть власники квартир у спільноті жертв шахрайства у Facebook.

Лідеру ВО “Батьківщина” відомо про тіньові оборудки свого одеського ставленика. Під час позачергових президентських виборів в 2014 році на прес-конференції в Одесі Юлія Тимошенко виправдовувала Олега Радковського, списавши проблеми з недобудовою на «складну економічну ситуацію» в країні.

Тоді Олег Радковський пообіцяв журналістам запросити їх на здачу будинку в експлуатацію першого вересня 2014 року.20 березня 2017 року суддя Приморського районного суду Одеси Т. Кравчук, розглянувши матеріали справи за позовом до Обслуговуючого кооперативу «Граніт», третьою особою якого є ТОВ «Берег-Будгруп», про визнання майнових (інвестиційних) прав, наклала арешт на квартири.

Накладення арешту на спірне майно виключає можливість здійснювати будь-які дії щодо реєстрації або відчуження спірної квартири. Таким чином, власники квартир у забудові все ще позбавлені законних прав на них.

29 квітня цього ошукані інвестори ЖК “Акапулько-2” організовують збори. На порядку денному – проведення мітингу під стінами обласної ради з метою привернути увагу до питання повернення прав на придбане житло.

Джерело: Главкор

Комментариев нет:

Отправить комментарий