понедельник, 18 января 2016 г.

НАБУ, ау!


“Очищення влади від корупції заради побудови та розвитку успішного суспільства та ефективної держави”, — саме таку місію ставить перед собою Національне антикорупційне бюро України.

Що ж, надіслали в Бюро 5 досліджень — щодо діяльності Укрпошти, Аграрного фонду, Украгролізингу, Держрезерву, а також виконання прогнозного балансу надходження та розподілу природного газу, в ході яких “Публічний аудит” виявив явні корупційні порушення. Лише декілька фактів:

Укрпошта проводить тендерні закупівлі за цінами, що в середньому завищені на 30%. Через неефективне управління логістикою відбуваються зайві витрати на паливо та надмірний пробіг транспорту.
Ми виявили переплат майже на 150 млн грн!

Бюджетна установа «Аграрний фонд» фінансується суто заради утримання самої установи та зберігання запасів, які були закуплені в попередні періоди. Із 12,2 млрд грн, що мали бути повернуті на користь держави в 2012–2014 рр., казна отримала тільки 2,6 млрд грн, тобто 21 % від плану. Куди дівся залишок у майже 10 млрд грн – невідомо. У 2015 році, за даними Держказначейства, за перші вісім місяців Аграрний фонд повернув державі всього 3 млн грн при плані в 1,5 млрд.

Аграрний фонд зі своїми функціями не справляється, тим не менше гроші з держбюджету на його утримання регулярно виділяються – тільки за останні три роки понад 35 млн грн.

22 млн грн переплат на закупівлі дизпалива, близько 2 млн втрат на реалізації гречки та цукру – це питання до Держрезерву.

Діяльність “Украгролізингу” швидше нагадує процес перетікання коштів бюджету в кишені її керівників. Так, компанія дозволяла собі закуповувати техніку, яка незатребувана у сфері, а обладнання на суму понад 150 млн грн так і не було передане аграріям.

Взагалі цікаво, як компанія зі статутним капіталом у розмірі 1,1 млрд грн, займаючись діяльністю, яка в принципі не може бути збитковою (здача в оренду с/г техніки), з року в рік показує мільйонні збитки.

“Публічний аудит” розкопав, що Азаров та Яценюк подарували підприємствам ТКЕ понад 7 млрд грн, завдяки чому власники енергетичних монополій отримали від Уряду додатковий бонус на загальну суму 7,14 млрд грн. Держава ж, в особі компанії НАК “Нафтогаз України”, ці кошти недоотримала.”

Это заявление было сделано Максимом Гольдарбом, крайне мутным донецким персонажем. До недавнего времени был в бегах, потому как при Януковиче был директором Департамента внутреннего аудита и финансового контроля Министерства обороны Украины. Человек российского ставленника экс-министра обороны Лебедева. Долларовый миллионер, ни дня не работавший в бизнесе. А теперь – оппозиционер. Правда, опять в бегах, на этот раз в США.Созданная Гольдарбом организация “Публічний аудит” оперирует в основном информацией, наработанной журналистами издания “Наши гроши” и целью своей имеет легализацию самого Гольдарба и введение его в большую политику. Или хоть на какую-то госдолжность.

Но суть не в этом. Информация, суммированная “Публичным аудитом” — достоверна. Мало того — она приуменьшена. И для НАБУ заявление Гольдарба является заявлением о преступлении. С которым нужно работать. Но будут ли работать? Учитывая, что за каждым пунктом заявления скрываются люди с большими деньгами и большим политическим влиянием. Как шутят доктора — вскрытие покажет.

Автор: Сергей Никонов

Источник: ОРД

Комментариев нет:

Отправить комментарий