среда, 29 января 2014 г.

На Майдані зміцнюють барикади

Верховна Рада скасувала скандальні закони від 16 січня. Утім, на Майдані перемогу не святкують, а зміцнюють барикади, повідомляє кореспондент DW. 

Попри поступки влади, демонстранти готові до наступу "Беркуту" у будь-який момент

Попри те, що Верховна рада у вівторок, 28 січня, скасувала дев'ять скандальних законів, котрі, зокрема, обмежували право на участь в акціях протесту, демонстранти на Майдані не розходяться. Кореспондент DW з місця подій повідомляє, що настрій на центральній площі столиці залишається напруженим, а робота триває. За його словами, впродовж дня усі барикади зміцнюються і добудовуються. На вулиці Інститутській споруджено сторожову вежу висотою близько п'яти метрів, з якої протестувальники спостерігають за можливим підступом з боку правоохоронців. Розходитися люди не планують. "Лише після відставки Януковича", - каже більшість співрозмовників.

У бойовій готовності

За словами кореспондента DW настрої серед людей різняться. Більшу частину охопила тривога. Демонстранти переконані, що попри те, що в Україну прибули представники ЄС, зокрема єврокомісар з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле та голова комітету з закордонних справ Європарламенту Ельмар Брок, влада все одно будь-якої миті може відважитися на силовий розгін. Тому люди намагаються бути готовими до оборони. Інша частина демонстрантів вірить, що влада не застосовуватиме сили на очах у європейських політиків.

Виступаючи на Майдані у вівторок пізно ввечері, лідер партії УДАР Віталій Кличко назвав відставку уряду Азарова перемогою людей, які вийшли на акції протесту. Політик запевнив демонстрантів, що не планує працювати в уряді за президента Януковича. "Посади в уряді - це те, що мене зараз найменше цікавить", - наголосив Кличко. Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко у своєму виступі зі сцени Майдану першовою вимогою до влади назвав звільнення демонстрантів. "Влада розглядає їх як заручників", - обурився Луценко.

Источник: DW

Комментариев нет:

Отправить комментарий